Strict Standards: Declaration of JCacheControllerView::get() should be compatible with JCacheController::get($id, $group = NULL) in /home/moravanakole.cz/moravanakole.cz/libraries/joomla/cache/controller/view.php on line 137

Hovorany - Ratíškovice (šlapací drezína)

Dnes se vydámedo asi 15 km vzdálených Ratiškovic. Z Hovoran vyrazíme podél vinných sklepů v Hluboké cestě k Hájku - na křižovatce v lese. Zde odbočíme vpravo a polní cesta nás přivede na horizont odkud sjedeme k areálu sklepů Pod Dubňansků horů kde nás jistě některý z místních vinařů pozve do sváho království.

Poté pokračujeme na cyklostezku Mutěnice-Dubňany. V místní části Jerohněvice si to dáme do Dubňan k motokrosové trati a po turistické značce k vrchu Náklo - tajemnými pověstmi opředeném místě s nádherným výhledem. Pokračujeme po asfaltové polní cestě k Ratiškovicím. Cestou míjíme připomínku těžby lignitu Důl Tomáš v místní části Baťovka - architektura Baťových domů typických pro Zlín. Pokračujeme podél kolejí k muzeu Ve vagonu - fotografie  a připomínka na důlní činnost na slovácku s možností zapůjčení drezíny a projížďce po kolejích. Příjemně unaveni doplníme tekutiny v mísním minipivovaru. Domů se vydáme přes Vacenovice do Milotic - od místního zámku se po Hraběcí cyklostezce  dostaneme do Svatobořic a Mistřína, kde sjedeme z cyklostezky a kolem pískovny s krásně čistou vodou ve které se v létě ,,nesmíme" osvěžit se dostaneme lesem k nově vybudovanému biokorydoru a dál k šardickým sklepům u hřiště. Tady najedeme na cyklostezku, která nás dovede domů do Hovoran.