Strict Standards: Declaration of JCacheControllerView::get() should be compatible with JCacheController::get($id, $group = NULL) in /home/moravanakole.cz/moravanakole.cz/libraries/joomla/cache/controller/view.php on line 137

Lednice

Pohádkově vypadající zámek s rozlehlým parkem, který se nachází v obci Lednice na pravém břehu řeky Dyje, patří mezi nejkrásnější komplexy v České republice. Výlet do Lednice vám možná zabere celý den, avšak na každém kroku je na co se dívat, co obdivovat.

K zámku přiléhá rozsáhlý zámecký park vybudovaný na počátku 19. století. Nachází se v něm mnoho soch, ale i vzácných dřevin, rybníků a a zajímavých staveb: Minaret z roku 1798, Janův hrad – pseudogotická napodobenina hradní zříceniny, nebo Lovecký zámeček.

Do komplexu patří i historický skleník, postavený v letech 1843 až 1845, ve kterém se nachází i nejvzácnější česká skleníková rostlina – strom 300 – 500letého cykasu Státní zámek Lednice se řadí k nejvýznamnějším projevům vrcholného romantismu na území Česka a v prosinci 1996 byl zapsán v rámci celého Lednicko-valtického areálu do seznamu světového a kulturního dědictví UNESCO.